Kumluova Domates Festivali
Görüntülenme : 494
Kumluova Domates Festivali

Fethiye’nin en büyük festivali haline gelen Kumluova Domates Festivali bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. 2 gün süren festivalde ilk gün akşam Hüseyin Kağıt, ikinci akşam ise Selda Bağcan sahne aldı. Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca yaptığı konuşmasında Seydikemer ilçesi seçimlerine aday olduğunu ve projeleri hazırladıkları belirtti. Binlerce kişi festivale akın etti.

Bugüne kadar birçok ünlü sanatçıyı ağırlayan Kumluova Domates Festivali bu yıl yine renkli geçti. Kumluova Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Halinde gerçekleştirilen Festivalin ilk akşamında Popstar Belgin Gölcük,  Ferdi Tayfur’a sesiyle benzerlik gösteren Ahmet Durmuş, O ses Türkiye yarışmasıyla tanınan Esra Yaman, “Yetenek Sizsiniz” yarışmasıyla büyük bir ün yakalayan komedi dans show ekibi, ve Ankaralı ünlü sanatçı Hüseyin Kağıt sahne aldı. Ünlü sanatçı söylediği birbirinden güzel türkülerle zaman zaman duygusal anlar yaşatırken, zaman zaman da hareketli türkülerle oynattı.

Festivalin ikinci akşamına Muğla Milletvekili Nurettin Demir’in yanı sıra, Fethiye ilçe Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık, çevre belediye başkanları, Fethiye’deki oda başkanları, çok sayıda muhtar da katıldı. Festival Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından Kumluova’da okuyan ortaokul öğrencilerinin müzik eşliğindeki, Türk Bayraklı gösterisi büyük alkış aldı. Onuncu Yıl Marşı ile birlikte ayağa kalkan izleyiciler, gösteriyi ayakta izlediler. Ardından Kumluova’da yaşayan 3 genç rep müzik ziyafeti sunarlarken, yöresel sanatçımız Mustafa Selçukoğlu, söylediği hareketli müziklerle izleyenleri bol bol oynattı.

Ardından, Karadeniz Müzikleri ile tanınan Orhan Canayakın sahne alırken, yanındaki oyun ekibi de kaşıkla oynayarak müziklere eşlik ettiler.

Kumluova Belediyesi’nin düzenlediği iki gün süren festivalde Selda Bağcan’ın sahneye çıkması ile eğlence doruğa çıktı. Kırmızı bir elbise ve üzerinde beyaz bir şal ile sahneye çıkan Selda Bağcan’a binlerce kişi ilk şarkısından itibaren eşlik etti. Konukların şarkılara eşlik etmesiyle coşan Selda Bağcan söylediği hareketli parçalar konukları ayağa kaldırdı. Bugüne kadar klasikleri seslendiren Selda Bağcan isteklerin neredeyse tamamına yakınını seslendirdi. Selda Bağcan’ın halay havalarıyla Kumluova coştu. Belde de yaşayan genç kızlar ve erkekler kol kola halay çekerken Muğla Milletvekili Nurettin Demir de halaya eşlik etti.  İzleyicilerle sohbet eden ve müthiş bir sahne performansı sergileyen Selda Bağcan’a Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca bir plaket takdim etti.

Kayıtlı Video Bulunamadı
  • Türkçe
  • İngilizce
  • Arapça
  • Rusça
  • Portekizce
  • Almanca
  • Korece
Responsive image

Copyright © ... Tüm Hakları Saklıdır. fethiyeguidebook.com, Yeni Dünya Reklam & Tanıtım Ajansı Projesidir.

LiveZilla Live Help